0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş

Amsterdam Şehir Rehberi

Bisiklet tutkunları ve eğlenceye doyamayanların en uğrak noktası!

Amsterdam Hollanda’nın başkentidir. Yılın hemen hemen her döneminde ziyaretçi akınına uğrayan Amsterdam; içinde eğlence, sanat ve kültürü bir arada barındırır. Amsterdam denildiğinde ilk akla gelen bisiklettir. Kanal boyunca ve trafikte çok fazla sayıda bisikletli görebilirsiniz. Şehirde bisiklet kiralama noktaları da bulunuyor. Amsterdam’ı kültürel yönüyle tanımak isteyen gezginler içinde alternatif mekanlar bulunuyor.


Amsterdam'da Gezilecek Yerler

Amsterdam yüz ölçümü küçük olmasına rağmen; doğal güzellikleriyle, içinde tarihi barındıran kanallarıyla, sanatı tam anlamıyla hissettiren müzeleriyle ve sayılamayacak kadar çok mekanlarıyla ünlü zengin bir şehirdir. Bunlardan bazıları ise;


Rijksmuseum (Devlet Müzesi)


Van Gogh Museum


Anne Frank House


Keizersgracht (İmparatorun Kanalı)


Dam Meydanı


Jordaan Mahallesi


Vondelpark


Amsterdam’da Eğlence

Eğlence anlamında en çok turisti kendine çeken şehirdir Amsterdam. Birbirinden eğlenceli festivalleri, karnavalları, sosyal aktiviteleri ve barlarında eğlenmemek mümkün değildir. Elektronik müzik ve DJ’lerin performanslarıyla gece hayatı da Amsterdam’ın vazgeçilmez aktivitelerinden biridir.


Amsterdam’da Sokak Lezzetleri

Amsterdam çok zengin sokak lezzetlerine sahiptir. Bunlardan en çok tercih edilenleri şunlardır; Patatje Oorlong(Özel Soslarla Patates Kızartması), Poffertjes (Büyük ve Küçük Krepler), Stroopwafels (Karamel Soslu Waffle), Kaas(Hollanda Peyniri), Bitterballen (Kızarmış Köfte Topları).


Amsterdam’da Ulaşım

Amsterdam’da özel turlara katılarak havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında metro, otobüs, tren ve taksi gibi araçlarla ulaşım yapabilir hatta bisiklet kiralayarak rahatlıkla şehir turu yapabilirsiniz.

Uçuşlar yükleniyor...