0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş

Dünyada Görülmesi Gereken En Güzel 20 Yer

Dünyada görülmesi gereken pek çok yer vardır. Türkiye'de eşsiz güzellikte yeşil alan, tarihi yapı ve gezi yerleri mevcuttur. Ancak ülkemiz dışında da oldukça büyüleyici ve doğasına hayran bırakacak yerler vardır. Bunlardan sadece 20 tanesini ele alacak olursak;

1.Türkiye Karadeniz Yaylaları ve Köyleri

Karadeniz yaylalarının oksijen bolluğunu, tertemiz havasını bilmeyen ve duymayan yoktur. Karadeniz sınırları Amasya'dan başlayıp Artvin'in bitimine kadar devam eder. Karadeniz'e ulaşım çok rahattır. Karayolu çok iyi durumda olup havaalanı imkanı ile hem karadan hem de havadan ulaşım mümkündür. Trabzon'un Maçka, Of ilçeleri, Uzungöl gibi yerleri görülmeye değer yerlerdir.


2.İtalya Tarihi Yerleri

İtalya tarihsel anlamda ağır bir şehirdir. Ülke bir yarımadadır. Başkenti Roma olan Ülkede Romalılar zamanından günümüze uzanan tarihi yapılar sayesinde turistik amaçlı gezilere olanak sağlamaktadır. İtalya da gidilebilecek bir başka yer ise Venedik şehridir. Şehrin ortasından geçen nehir bu şehri özel kılmaktadır. Burada sandallarla dolaşabilir, kiliseleri ve tapınakları ziyaret edebilirsiniz.

İtalya'ya ulaşım için Ankara ve İstanbul havaalanlarından uçuşlar yapılmaktadır. Konsolosluktan vize alınması gerekir. Bu ülkeye ulaşım tren seferleri ile de gerçekleştirilebilir.


3.Tanzanya Kıyıları

Afrika'da bulunan Tanzanya halkı siyahidir. Tanzanya'nın bir diğer adı da Zanzibar'dır. Burası ekonomi açısından düşük bir ülkedir. Ama buna rağmen pek çok festival ve eğlence yapılır.

Ülke iklimi çok sıcak olduğu için yılın her mevsiminde ziyaret edilebilir. Giriş dokuz ay verilen pasaport veya vize ile gerçekleştirilebilir. Ülkede görülmesi gereken en önemli şehir Darüsselam’dır. Burası Tanzanya'nın en büyük şehridir. Deniz mahsulleri ağırlıklı bir mutfağı vardır.


4.Baş Döndürücü New York

Dünya'da bulunan bir merkez var ise burası kesinlikle New York'tur. Nüfus fazlalığı ve şehrin hareketi baş döndürücüdür. Kalabalık yerleri sevenler ve hızlı yaşamak isteyenler için görülmesi gereken bir yerdir. İnsan çeşidi fazla olduğu için her ırktan insana rastlamak mümkündür. Sanatı, tarihi, kültürü, mutfağı çok çeşitlidir. Türkiye'den direkt uçuşlar olduğu gibi aktarmalı Avrupa uçuşları ile de ulaşım sağlanabilir.


5.Dünya'nın En Çalışkan Ülkesi Japonya

Dünya'nın en çalışkan ülkeleri sıralamasında ilk sırada yer alan Japonya, insan nüfusu açısından da çok kalabalık bir ülkedir. İklimi ılımandır. Japonca dili kullanılmaktadır. Sanayi ve teknoloji burada çok gelişmiştir. Dünya'nın her yerine ulaşan bir üretim ağları mevcuttur.


6.En Kalabalık Ülke Çin

Çin, Dünya'da en kalabalık olan ülkedir. Çince resmi dilinin yanı sıra çok sayıda değişik diller de konuşulmaktadır. Uygurca, Moğolca gibi diller de sık kullanılan dillerdir. Ülkede muson ikliminden karasal iklime kadar birden fazla iklim yaşanır.

Çin'e ulaşım direkt uçuşlar sayesinde yapılabilir. Üç ayrı havaalanı vardır. Çin'de görülmesi gereken bir yer varsa orası da Çin Seddi'nin bulunduğu yer olan Po Hay Körfezi'dir. Dünya mirası listesine girmiş bir kültürel yapıdır.


7.Coğrafi Konumu İle Dikkat Çeken Hindistan

Hindistan, Güney Asya'da yer alan coğrafi konum olarak çok büyük olan bir Ülkedir. Nüfus sayısı olarak ikinci sırada yer alır. Burada Müslüman sayısı çok fazladır. Tarihte çok önemli bir yeri vardır. Tarihi anlaşmaların alınmasında etkileri büyük olmuştur. Hindistan'da dört farklı inanış vardır. Yeni Delhi Hindistan'a başkentlik yapar.

Uçuşlar Ankara ve İstanbul'dan yapılabilir. Yedi ayrı bölgede yer alan havaalanına iniş imkanınız vardır. Hindistan'da değişik dini etkinlikler yapılır. Yemekleri oldukça baharatlıdır.


8.En İyi Felsefecilerin Yetiştiği Yunanistan

Yunanistan, başkenti Atina olan tarihte yine önemi büyük olan yerlerdendir. Helen Cumhuriyeti ile de anılabilir. Türkiye'ye konum itibariyle yakındır. Yaşayan Türk sayısı da epey fazladır. Ülkede Yunanca konuşulsa da Türkçede konuşulan diller arasındadır.

Yunanistan Akdeniz iklimi etkisindedir. Ulaşım çok yönlü sağlanabilir. Karadan, havadan veya denizden ulaşım mümkündür. Ülkemize kıyısı olduğu için deniz seyahati severler için iyi bir alternatif olabilir. Gezilebilecek en güzel yerleri adalardır.


9.Azerbaycan

Azerbaycan, ülke olarak Türkiye'ye yakın ve dost ülkedir. Dili Türkçeye çok yakındır. Azerbaycan'a direkt ve çok sayıda uçuş vardır. Vize ile gidilmektedir ancak vize uygulamasının kalkması söz konusudur. Ülkede resmi dil tanımlanmamıştır.

Başkenti, Bakü'dür. Ülkede Kafkas halkı yaşar. Kafkas yöresinin de sanat ve kültür konusunda donanımı çoktur. Tarihte Rusların boyunduruğu altında kaldığı için Rus kültüründen etkilenmiş bir ülkedir.


10.Kuzey'de Yer Alan Kanada

Kanada Kuzey Amerika Kıtasında bulunan bir ülkedir. Bulunduğu kıta sebebiyle iklim olarak soğuktur. Büyüklük olarak oldukça geniş bir alana sahiptir. Kanada'da üç ayrı bölge bulunur. Bunlara bağlı olarak da on farklı eyalet yer alır. Ülkeye vize ile giriş sağlanır. Fransızca ve İngilizce ağırlıklı dile sahiptir.


11.Ekvator Adası

Ekvator, bir ada ülkesidir. Burada ünlü Amazon yağmur ormanları yer alır. Dil olarak İspanyolca konuşulur. İspanya'dan ayrılmış ülkedir. İnanç olarak Hristiyanlar yer alır.


12.Gelişmiş Ülke İsviçre

İsviçre, eğitim seviyesi olarak gelişmiş bir ülkedir. Ekonomi anlamında da yüksek bir gelire sahiptir. Dört farklı resmi dil konuşulmaktadır. Bunlar Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Romancadır. Etrafı dağlarla çevrilidir. En önemli özelliği ise çikolata üretiminde en iyi ülke olmasıdır.


13.İslam Ülkesi Afganistan

Afganistan aslında Afganistan İslam Cumhuriyeti adını taşır. Dolayısıyla Müslüman bir ülkedir. Ülkenin coğrafi konumu sebebiyle az yağış alır ve bu yüzden de tarım kaynakları yetersizdir. Ülke oldukça sıcak olduğu için yaz ayları gitmek için uygun değildir.


14.Bosna-Hersek

Bosna-Hersek içerisinde üç farklı ırk bulundurur. Sırplar, Boşnaklar ve Hırvatlar tarihte yaşanan gelişmeler neticesinde bir arada yaşayan insanlardır. Burada bulunan Mostar Köprüsü tarihi bir mirastır. İklimi sebebiyle bahar aylarında ziyaret etmek uygun olacaktır.


15.Tropikal Adaların Evi Fildişi Sahilleri

Fildişi sahilleri tropikal iklimden dolayı üç mevsimin yaşandığı yerdir. Ülkede en çok kahve, kakao ve palmiye yağı üretilir. Ülkemizde uçuşlarla seyahat edilebilir. Resmi dili Fransızcadır.


16.Ortadoğu'nun Önemi İran

İran tarihten günümüze kadar olan anlaşmalarda önemli etkisi olmuş bir ülkedir. Kültür ve sosyallik olarak kapalı bir ülkedir. Dağlık bir araziye sahiptir. Başkenti Tahran'dır. Dil olarak Persçe konuşulur. Ülkemizden ülkeye direkt uçuşlar her zaman mevcuttur.


17.Filmlere Konu Olan Madagaskar

Madagaskar büyük bir ada ülkesidir. Hint okyanusuna kıyısı vardır. Eşsiz bir doğa güzelliğine sahiptir. Her mevsim gidilebilir. Ülkemizden direkt ve aktarmalı uçuşlar mevcuttur.


18.Nijerya

Batı Afrika'da yer alır. Başkenti Abuja'dır. İngilizce dili konuşulmaktadır. Nijerya halkının yarısı İslam dinine sahiptir. Ülkemizden uçuşlar vardır. Kışın yağmurların, yazın ise sıcaklığın etkisi çoktur.


19.Büyük Yüzölçümüne Sahip Ukrayna

Ukrayna Avrupa'da bulunan çok büyük yüzölçümüne sahip bir ülkedir. Ülkede katedraller ve manastırlar gezilmesi gereken yerler arasındadır. İklim olarak soğuktur. Yaz ayları tercih edilebilir. Başkenti ise Kiev'dir.


20.Yemen Kahvesi

Arap yarımadasında yer alan Yemen, kahve bahçelerine sahiptir. Kadınlar kapalı ve çarşafla dolaşır. Mutfağı çok çeşitlidir. Bol baharat ve et tüketilir. Ülkede Arapça konuşulur. Ülkemizden daha önce direkt uçuşlar vardı fakat şimdilerde vize alınarak gidilebiliyor.

Uçuşlar yükleniyor...