0850 255 77 77
Üye Ol
Giriş

En Güzel Kış Destinasyonları

Kış aylarında bembeyaz bir manzaraya bürünen, dünyada ve ülkemizde en çok görülmesi gereken yerleri sizler için sıraladık. Şimdiden hazırlığınızı yapıp uçak biletinizi alın, bizden söylemesi...

Brüksel Belçika

Kışın Belçika’da çeşitli festivaller gerçekleşir. Kışa damga vuran çok özel kareler bu zamanda yaşanır. Kış mucizeleri olarak da adlandırılan noel, Brüksel’de düzenlenir. Şehir binalarının renkli ışıklara bölündüğü festival; dönme dolap, buz pateni pisti, 35 metre uzunluğunda kızaklı alanı bünyesinde barındırıyor. Aynı zamanda yiyecek, içecek ve el sanatları ürünleri 240 pazar tezgahında satışa sunuluyor. Brüksel’de bu güzelliklerden mahrum kalmamak için tatil planları çok önceden yapılmaya başlanıyor.


Finlandiya İglo Köyü

Finlandiya’da, Kuzey Kutup dairesinin yukarısında bulunan İglo köyü, kuzey ışıklarının en güzel örneklerini görmenizi sağlayan, eşsiz termal cam iglolara ev sahipliği yapmaktadır. Buradaki her iglo, iki kişinin sığacağı şekilde yapılmıştır. Ve ayrıca otel, konuklarına birçok hizmetin yanında sıcak sauna gibi hizmetlerde sunmaktadır. Yani, sıcak ile soğuk bir arada inşa edilmiştir.


İsveç Buz Oteli

Jukkasjarvi buz oteli, dünyanın en büyük kar ve buzdan yapılan otelidir. Otelin tüm sanat süitleri dünyanın dört bir yanından getirilen sanatçılar tarafından tasarlanmış ve el ile oyulmuştur. Kısacası bu otel tamamen buzlardan oluştuğu için fantastik bir görüntüye sahiptir. Kışın seyahat edilebilecek en güzel yerlerin başında gelir.


Çin Harbin Buz Ve Kar Festivali

Dünyanın en büyük buz festivallerinden biri olan Harbin buz ve kar festivali özel olarak üretilen buz sarayları ve heykellerin rengarenk aydınlatılmasıyla şenleniyor. Aslında bu etkinlik için kesin bir şey söylemek biraz güç. Çünkü etkinlik her yıl farklı bir temayla düzenlenmektedir.


Kanada Banff, Alberta

Görkemli bir manzara oluşturan dağları çevrelediği Banff kasabası, yıl boyu büyüleyiciliğini korumaktadır. Ayrıca burası kışın bazı sıradışı fırsatlar da sunmaktadır. Mükemmel kar manzarasının yanı sıra tırmanma, kayak, bisiklet gibi daha birçok sayısız aktivite sunar. Bu arada buradaki birçok cafe, restoran, mağaza ve müze, insanı lezzet ve kültüre doyuracağını garanti eder.


Finlandiya Riisitunturi Milli Parkı

Finlandiya’da Riisitunturi milli parkı tümüyle uhrevi bir görüntü sunar. Milli park, ağaçların üzerinde donmuş kar birikintileriyle ve karla kaplı ormanlarıyla ünlüdür. Tıpkı bir kartpostal görüntüsü sunan bu parkta, yürüyüş için harika bir dizi yol da bulunmaktadır.


ABD Buz Kaleleri

Bu kaleleri inşa eden şirket, her kış beş binden fazla buz sarkıtı ile olağanüstü yapıların içinde şekil oluşturarak harikalar diyarı oluşturuyor. Hatta ortaya öyle güzellikler çıkartıyorlar ki izlerken kendinizi bir filmin içinde dahi hissedebiliyorsunuz.


Bursa Uludağ

Ülkemizde kış ve tatil kelimeleri bir araya geldiğinde ilk akla gelen seçeneklerden biri Uludağ. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en fazla ziyaretçi çeken merkezleri arasında yer alıyor. Uludağ’da kayak, snowboard, teleferik yani kar keyfi denince aklınıza ne geliyorsa hepsi var.


Erzurum Palandöken

Kış turizmi denildiğinde Palandöken’den bahsetmemek olmazdı. Yüksek dağlar arasında beyaz örtüyle gizlenmiş olan Palandöken eşsiz güzelliklere sahiptir. Kış ayında yüzlerce insanın ziyaret ettiği Palandöken’de birçok aktivite yapmak mümkündür. Bunlar arasında yürüyüş, dağ kayağı, karda bisiklet etkinliği, voleybol turnuvası, buz tırmanışı gibi birçok etkinlik yer alır. Akşam olduğunda ise, şömine eşliğinde sıcak çay veya kahve etkinliğine geçilir.


Bolu Gölcük

Ülkemizde manzarasıyla baş döndüren yerlerin başında gelen Gölcük’ün adı genellikle sonbahar manzaralarıyla birlikte anılsa da bölge kış aylarında da fazlasıyla görülmeye değer. Göllerin beyaz kar altındaki görüntüsü insana, başka bir dünyadaymış izlenimini yaşatıyor.


Kocaeli Kartepe

Türkiye’de kış turizmi açısından önemli bir rol oynayan Kartepe Kocaeli ilinde bulunmaktadır. Marmara Bölgesinin en yüksek üçüncü noktası olan Kartepe’de kayak yapılabilmektedir. Kartepe’de bulunan gür ormanlarının arasında doğa yürüyüşü trekking ve atv turu yapmanız mümkündür.


Sakarya Sapanca Gölü

Yemyeşil bir örtüye sahip olan Sapanca Sakarya ilinde bulunmaktadır. Burada yeşil manzaralar kar örtüsüyle şenlenir. Sapanca, kış aylarında muhteşem manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Sapanca’da kışın gezilecek yerler arasında Sapanca gölü, Kırkpınar ve yaylalar gibi doğal güzellikler bulunmaktadır.

Uçuşlar yükleniyor...